Lasis un valis ir satikušies Dolē!
Jau otro dienu Daugavas krāstā biedrības”Rasas krāsas” mākslas un kultūras vēstures izpētes Radošo darbnīcu čaklie dalībnieki iepazīstas ar pasaules kultūras migrācijas vestures ceļiem Daugavas upes un Baltijas jūras lielo pienesumu dažādu kultūras tradīciju un prasmju izplatības kontekstā.
Nopietni un ar RADOŠU DEGSMI četrpadsmit baltu kultūras pēcteči pēta un savos darbos attēlo stāstus , ko dzirdēja no Daugavas muzejpedagoģes Ineses Kupšānes sagatavotā interaktīvajā ceļojuma dienasgrāmatas par dažādu tautību kuģotāju un tirgotāju piedzīvojumiem gan tāltālā senatnē, gan tuvāk mūsdienām, Daugavas upes krastos.
Muzeja zvejniecības rīku kolekcija Radošo darbnīcu dalībniekus apbūra ar neparasto formu un pielietojuma dažādību! Mākslinieču Laumas Palmbahas un Renātes Kalmikovas vadībā tika skicēti zvejas rīki un pierakstīti nekad nedzirdētie zvejniecības rīku nosaukumi!
Lašu un vaļu angļu valodas prasmēs iedziļināties palīdz pasniedzēja Ingura Lipšāne.
Paraugi no Daugavas muzeja 14.-19 .gs. rotu krājuma kolekcijas Daiļamata meistara Dionisija Miončinska vadībā pārtop lielās saktu saulēs, kuras iztādīs Doles parka teritorijā.
Māksliniece Līva Kaprāle stāstus par laša un vaļa dzīvi senatnē iepin krāsainu tekstila dziju , virvīšu un smalku vijumu pasaulē.
Kādu mazu daļiņu no Daugavas vēstures - dolomīta akmentinu veidolā - Ikšķiles un Ogres bērni iestrādā mozaīku zīmējumos, kuri kā skaista atmiņa paliks ikviena “Rasas krāsu” Radošo darbnīcu “Lasis un valis satiekas Dolē” dalībnieka kultūras izglītības pievienotas vērtības krātuvē un priecēs Daugavas muzeja apmeklētājus brīvdabas izstādē no 21.augusta.
