Radošās izglītības centra Vizuāli plastiskās mākslas studija  "Rasas krāsas"

Juridiskā un faktiskā adrese: Zvejnieku iela 29, Ikšķile, Ogres novads, LV 5052

under menu leaf

Sveicieni “Latvijai uzticamo dziesminieku” dienā!

Šorīt PII Urdaviņa Interešu izglītības Vizuāli plastiskās mākslas apmācību telpā
skanēja putnu ansambļa skanīgās balsis. Tās mācījāmies atpazīt un nosaukt putnu dziesmu izpildītājus.

“Rasas krāsu” pedagogi pielietoja Kompeteņču izglītības metodiku .  Bērni mācījās atpazīt četras Latvijā visu gadu dzīvojošu  putnu sugas - zīlīti, sarkankrūtīti , zvirbuli un sīli.  Bija pārsteidzoši atklājumi, jo mazos, krāsainos putnēnus lielākais vairums bērnu nosauca par …vārnām un papagaiļiem. 

URK programmas dalībnieki apguva gan dabaszinības pamatus, gan dabas mūzikas balsis, gan zīmēja ar akvareļu flomasteriem un “neredzamo zīmuli” uz īsta akvareļu papīra.  Krāšņos putnu tērpus bērni ar vāverastu otām pārvērta akvareliski vieglos pludinājumos, kurus atstājām žāvēties, lai pēc tam noslogu iespējami drošākās vietās telpā, kuru dalam ar citām Interešu izglītības programmām.
Lielākie bērni kopā ar pasniedzējiem izzāģēja putnu  formas, lai nākamajā reizē tos"ieģērbtu" tekstila materiālu dizaina tērpā.

 Paldies PII Urdaviņas vadībai par plauktiem jaukajā telpā , bet patreizējā situācijā nevaram atstāt žāvēšanai ilgāk žūstošās glezniecības tehnikās darinātus darbus.  Toties piedāvājam bērniem apgūt daudz un dažādas  vizuāli plastiskās mākslas tehnikas, kā arī  iepazīstiniem ar moderniem , tikai pēdējā desmitgadē pieejamiem materiāliem.

Uz tikšanos nākamajā ceturtdienā!

URK pedagogu vārdā
Lauma Palmbaha